Witamy w naszym przedszkolu, miejscu gdzie nauka idzie ramię w ramię z zabawą !

Przedszkole Barwny Świat ALTER w Rudzie Śląskiej, to miejsce gdzie dzieci mogą eksplorować, odkrywać, bawić się, a to wszystko w ramach nauki. Nasz zespół nauczycieli i wychowawców robi wszystko by nasze przedszkole było miejscem gdzie dzieci chcą wracać każdego dnia!

Program nauczania

W Przedszkolu Barwny Świat ALTER oferujemy program wychowania przedszkolnego oparty o program nauczania Grupy MAC oraz o autorskie pomysły naszych wychowawców wpisujące się ideę nauka przez zabawę. W ten sposób jesteśmy pewni że nasi podopieczni rozwijają się na poziomie poznawczym, fizycznym, społecznym oraz emocjonalnym. Co więcej, ponieważ nasze przedszkole jest placówką integracyjną, nasi podopieczni od małego uczą się że każdy z nas ma inne potrzeby ale mimo to wszyscy jesteśmy równi.

*Ponieważ nasze przedszkole jest placówką integracyjną, spora część naszego programu nauczania to innowacyjne formy terapii 

 1. Nauka przez zabawę:

  Ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym najbardziej potrzebują zabawy oraz nauki, postanowiliśmy że spróbojemy połaczyć jedno i drugie. 

  W ten sposób stworzyliśmy poszerzony program nauczania, który zapewnia miejsce na eksploracje, odkrwyanie świata, rozwój kreatywności, oraz poszerzanie i praktykowanie zdobytej już wiedzy. Nasze zajęcia opierają się o rysowanie, malowanie, śpiewanie, wycieczki do bawialni, zabawę na świeżym powietrzu, przyjmowanie najróżnijeszych gości oraz wiele innych.

 2. Język Angielski:
  W naszym przedszkolu, dzieci uczą się języka angielskiego zgodzie z wymogami Ministerstwa Edukacji. Dbamy również o to, żeby nauka języka szła w parze z ideą nauki przez zabawę.

 3. Arteterapia:
  Arteterapia w przedszkolu Barwny Świat ALTER to kreatywna terapia wykorzystująca sztukę do wsparcia rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Poprzez rysunek, muzykę i inne formy sztuki, maluchy mogą wyrażać swoje uczucia i odkrywać swoje talenty.

 4. Muzykoterapia:
  Muzykoterapia w Barwnym Świecie ALTER to niezwykła podróż w głąb dzwięków, która inspiruje i rozwija emocjonalny potencjał dzieci. Muzykoterapia rozwija wrażliwość na dźwięki, kreatywność oraz zdolności społeczne.

 5. Dogoterapia:
  Dogoterapia w przedszkolu Barwny Świat ALTER to niezwykłe doświadczenie, które przynosi radość i wsparcie emocjonalne dzieciom. Wspólna praca z wyjątkowymi psimi terapeutami przynosi wiele pozytywnych efektów, takich jak zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, redukcja stresu oraz rozwijanie umiejętności społecznych.

 6. Bajkoterapia:
  Magia bajkoterapii w przedszkolu Barwny Świat ALTER to niezwykłe doświadczenie, które przenosi dzieci do krainy wyobraźni i emocji. Opowiadanie i wspólne czytanie bajek zapewnia maluchom niepowtarzalne chwile, rozwija wyobraźnię, kreatywność i umiejętności emocjonalne. Przez bajki dzieci mogą lepiej zrozumieć świat, wyrażać swoje uczucia i rozwijać empatię.

Plan dnia

Plan dnia w przedszkolu zmienia się w zależności od pory roku, pogody, planowanych wyjść, odwiedzin, zaplanowanych zajęć, itd.

Poniższy plan dnia ma wymiar przykładowy. 

Poranne zajęcia:

 1. Przywitanie i poranny krąg: Dzień zaczyna się od przywitania dzieci oraz porannych zajęć w ramach nauki przez zabawę lub porannego kręgu.

 2. Śniadanie: Po porannych zajęciach, około godziny 8:30 mamy śniadanie oraz małą przerwę.

 3. Zajęcia integracyjne: Następnie dzieci mogą liczyć na zajęcia terapeutyczno-pedagogiczne. Mogą to być zajęcia z muzykoterapii, arteterapii, dogoterapii.

 4. Drugie śniadanie: 
  Około godziny 10:00 dzieci mogą liczyć na zdrowe przekąski w ramach drugiego śniadania.

 5. Zajęcia po drugim śniadaniu: Zajęcia po śniadaniu to bardzo często nauka języka angielskiego, zajęcia w ramach program nauczania lub nauka przez zabawę.

Obiad i odpoczynek:

 1. Obiad: Obiad składa się z dwóch posiłków.

 2. Odpoczynek: Podczas gdy młodsze dzieci kładą się na poobiednią drzemkę, dzieci starsze relaksują się słuchając baśni, bajek oraz opowieści w ramach bajkoterapii. 

Zajęcia popołudniowe:

 1. Zajęcia po obiedzie: W ramach zajęć po obiedzie dzieci mogą liczyć na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, oraz zajęcia terapeutyczno-pedagogiczne (muzykoterapia, arteterapia, dogoterapia).

 2. Wyjście na plac zabaw:
  W ciepłe dni dzieci wychodzą na plac zabaw, który znajduje się na terenie naszych placówek.

 3. Odbiór dzieci: W godzinach popołudniowych rodzice odbierają dzieci z przedszkola. 

O Nas

Dowiedz się więcej o tym co cenimy, do czego dążymy i kim jesteśmy!

FAQ

Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z nami w celu rozwiania wszelkich wątpliwości!
Ilustracja różowy kwiat

Szukasz miejsca gdzie nauka łączy się z przygodą?

Dołącz do naszego świata już dziś!

Masz Więcej Pytań?

+48 570 830 500

Piotra Niedurnego 73 Ruda Śląska 41-700

Skip to content