Nasza oferta składa się z wysokiej jakości usług edukacyjnych oraz terapii wspomagania rozwoju, przeznaczonych dla dzieci w wieku 1-7.

Ilustracja kostek dla dzieci

Przedszkole

W przedszkolu Barwny Świat ALTER oferujemy szeroki zakres usług związanych z edukacją przedszkolną po to by zapewnić dobre fundamenty oraz świetny start edukacyjnej przygody dla twojego dziecka.

Ponieważ wierzymy że każdego dziecko ma inne potrzeby a wszystkie potrzeby są tak samo ważne, nasze przedszkole zapewnia również dedykowaną edukację dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nasze zajęcia charakteryzują się zabawami opartymi na kreatywności i rozrywce, a to wszystko w myśl naszego motta nauka przez zabawę.

Jednym słowem, nasze przedszkole zapewnia świetną opiekę dla wszystkich dzieci, nawet tych ze specjalnymi wymaganiami, nasze zajęcia opierają się na eksploracji, kreatywności, rozrywce oraz zabawie, a nasza kadra poza ciekawym planem zajęć oraz wysokim poziomem wyszkolenia, gwarantuje bezpieczeństwo i świetną atmosferę.

Żłobek

Żłobek Barwny Świat ALTER to miejsce gdzie nasi podopieczni mogą liczyć na stymulujące środowisko, bezpieczeństwo oraz spokój.

Nasza doświadczona kadra jako priorytet stawia sobie poprawny rozwój najmłodszych z naszych podopiecznych. Dlatego też przestrzeń, aktywności oraz podejście są precyzyjnie dostosowane do młodego wieku dzieci.

Poprzez odpowiednio dostosowane zabawy, atmosferę bezpieczeństwa oraz opiekę dostosowaną do każdego z maluchów, zapewniamy im miejsce gdzie mogą rozwijać zdolności językowe, logiczne myślenie, brać udział w socjalizacji oraz rozwijać się emocjonalnie.

Jednym słowem, zapewniamy świetną opiekę dla najmłodszych dzieci, tworzymy atmosferę spokoju oraz bezpieczeństwa, upewniamy się że dzieci mają miejsce i przestrzeń na rozwój oraz socjalizację, oraz tworzymy gry i zabawy, które taki rozwój stymulują.

Ilustracja smoczka
Ilustracja 4 ręce przedstawiające inkluzywność

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Przedszkole Barwny Świat ALTER jest placówką integracyjną dlatego, do każdej z grup w naszym przedszkolu przyjmujemy dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nasza kadra posiada uprawnienia, a co ważniejsze, również doświadczenie w pracy z dziećmi mającymi orzeczenia o niepełnosprawności, autyzmie czy zespole Aspergera. Co sprawia, że dzieci mające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mogą u nas liczyć na opiekę jakiej wymagają i na jaką zasługują.

Ponieważ w naszych placówkach wysoko cenimy rozwój naszych podopiecznych, ale również sami rozwijamy się dla ich dobra, pozostajemy w stałej współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną ALTER. Pozwala nam to prowadzić zajęcia w grupach integracyjnych wykorzystując najnowsze metody i rozwiązania proponowane przez terapeutów, psychologów i pedagogów.

Klub Malucha

Zajęcia w ramach Klubu Malucha odbywają się w każdą sobotę i są świetną okazją do wprowadzenia dziecka w świat zabawy i interakcji z rówieśnikami, przed posłaniem dziecka do przedszkola lub żłobka. Klub Malucha jest stworzone z myślą o rozwijaniu kreatywności, umiejętności społecznych oraz przygotowaniu do przyszłych wyzwań. Jest to również rozwiązanie dla rodziców, którzy mają ważne sprawy do załatwienia w sobotę, a nie niestety nie mogą zabrać ze sobą swoich pociech.

Ilustracja przedstawiająca łóżeczko dziecięce

Zajęcia prowadzone w ramach programu nauczania

Język Angielski

W naszych placówkach, dzieci od najmłodszych lat mogą liczyć na zajęcia z języka angielskiego, ponieważ wiemy jak stymulująca i rozwijająca może być nauka języka obcego 

Arteterapia

Arteterapia to innowacyjna forma terapii dostępna dla dzieci w naszym Barwnym Świecie ALTER. Poprzez twórcze wyrażanie się za pomocą sztuki, maluchy rozwijają wyobraźnię, emocje i kreatywność.

Muzykoterapia

Muzykoterapia to inspirująca forma terapii, która jest dostępna dla dzieci w naszych placówkach. Dzięki wykorzystaniu muzyki i dźwięków, maluchy mają możliwość rozwijania swojej wyobraźni, ekspresji emocjonalnej oraz umiejętności społecznych

Dogoterapia

Dogoterapia to terapia oparta o pracę z specjalnie wyszkolonym psem terapeutą. Dzięki takiej interakcji, dzieci rozwijają komunikację werbalną i nie werbalną, umiejętności społeczne, oraz zdolności poznawcze.

Zajęcia prowadzone po godzinach pracy przedszkola i żłobka

Trening Umiejętności Społecznych

Trening umiejętności społecznych to zajęcia mające na celu pracę nad skuteczną komunikacją, empatią, rozwiązywaniem problemów oraz budowanie zdrowych relacji z rówieśnikami. 

EkoMuzyka dla Smyka

EkoMuzyka dla smyka to zajęcia rytmiczne z muzyką wykonywaną na żywo. Na zajęciach dzieci integrują się z równieśnikami podczas gry na instrumentach perkusyjnych, śpiewu oraz tańca. Zajęcia mają na celu uwrażliwianie dzieci na muzykę i rytm od najmłodszych lat.

Gimnastyka Korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna to forma aktywności ruchowej  dostępna dla dzieci w naszym przedszkolu i żłobku. Dzięki specjalnie opracowanym ćwiczeniom i aktywnościom, maluchy mają możliwość poprawy postawy, koordynacji ruchowej i siły mięśniowej.

Sensoplastyka

Sensoplastyka®️ to zajęcia, które polegają na legalnym brudzeniu się. Materiały sensoryczne wykorzystywane na zajęciach stworzone są z bezpiecznych artykułów spożywczych. Zajęcia mają na celu wspieranie kreatywności, samodzielności, twórczego myślenia oraz współpracy dzieci.

Boso przez Świat

Boso przez Świat to zajęcia sensoryczne mające na celu poprawę sprawności ruchowej oraz redukcję stresu. Podczas zajęć dzieci tworzą własne ,,Ścieżki Bosych Stóp”, po których później chodzą bosymi stopami. 

Ilustracja różowy kwiat

Szukasz miejsca gdzie nauka łączy się z przygodą?

Dołącz do naszego świata już dziś!

Skip to content