Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące przedszkola, żłobka oraz wczesnego wspomagania rozwoju!

Przeczytaj najczęstsze pytania rodziców dotyczące Rekrutacji, Programu nauczania, Placówki, Pracowników, Opłat, Posiłków, Komunikacji z rodzicami. 

Rekrutacja:

Na początku prosimy o skontaktowanie się z nami w celu sprawdzenia dostępności miejsc w wybranej placówce. Można kontaktować się telefonicznie, przez social media, formularz kontaktowy lub osobiście.

 

Następnie, konieczne jest wypełnienie formularza aplikacyjnego, który można pobrać z naszej strony internetowej lub poprosić o jego kopię bezpośrednio u nas.

 

Ostatnim krokiem jest osobista wizyta w naszej placówce, podczas której należy dostarczyć wypełniony formularz i podpisać kontrakt.

Nabór na rok szkolny 2024/2025 zaczął się 26.02.2024 i jego pierwsza faza trwała do 28.02.2024. 

Od 01.03.2024 do 31.03.2024
trwa przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola i żłobka. 

 

Na 15.05.2024 godz. 12:00 jest przewidziane ogłoszenie list dzieci przyjętych do naszych placówek oraz ogłoszenie ilości wolnych miejsc. 

 

od 20.05.2024 do 26.08.2024 prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca.

 

Jeśli rodzic nie zdążył złożyć wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka, zalecany jest kontakt z naszą placówką, w celu ustalenia czy dostępne są jeszcze wolne miejsca.

Program nauczania:

Zajęcia w przedszkolu są realizowane w oparciu o program wychowania przedszkolnego wydawnictwa MAC oraz w oparciu o idee ,,nauka przez zabawę,,. Dodatkowo, w ramach zajęć w przedszkolu realizowane są sesje dogoterapii, muzykoterapii, języka angielskiego oraz bajkoterapii.

Zajęcia z arteterapii są prowadzone dodatkowo ale nieodpłatnie, natomiast gimnastyka korekcyjna jest płatna. 

Jeśli chodzi o żłobek to nauczyciele mają więcej swobody w wymyślaniu programu zajęć. Motywem przewodnim tak jak w przedszkolu jest głównie ,,nauka przez zabawę,,. Dzieci w ramach programu nauczania uczęszczają na zajęcia z dogoterapii, muzykoterapii, języka angielskiego oraz bajkoterapii. Ponadto, tak samo jak w przedszkolu, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej są prowadzone za dodatkową opłatą. 

Rozpoczęcie dnia w placówce zaczyna się od serdecznego przywitania dzieci przez nauczycieli/opiekunów. Po powitaniu rozpoczynają się gry i zabawy dydaktyczne, które mają na celu rozbudzenie kreatywności i aktywności dzieci. Następnie odbywa się rytmika lub gimnastyka, aby zapewnić dzieciom zdrową dawkę ruchu. Po zajęciach dzieci spożywają pierwsze śniadanie, a następnie przystępują do programu nauczania, który oparty jest na zasadzie ,,nauki przez zabawę”. Po pierwszych zajęciach nauczania następuje drugie śniadanie. Po nim odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne, a także czas na zabawę na placu zabaw bądź w parku. Na koniec dzieci spożywają obiad, a następnie młodsze z nich kładą się na leżaczki, a starsze mają możliwość relaksu przy muzyce lub bajkoterapii. Popołudniowe zajęcia to przeważnie kontynuacja programu nauczania poprzez zabawę oraz integracja grupy.

Wychowawcy i obsługa:

Ilość nauczycieli jest zależna od wielkości grupy. Dla grup w żłobku przeważnie jest to jedna lub 2 opiekunki, (przy większej grupie 3), natomiast dla grup w przedszkolu jest to zawsze 2 nauczycieli (wychowawca grupy oraz pomoc nauczyciela). Jeśli jest taka potrzeba to pojawia się również trzeci nauczyciel (współorganizujący proces kształcenia).

Nauczyciele w grupach integracyjnych przedszkola posiadają odpowiednie kwalifikacje. Wychowawcy mają tytuł magistra wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego, natomiast nauczyciele współorganizujący proces kształcenia to osoby z tytułem magistra pedagogiki lub studiów podyplomowych z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością umysłową (oligofrenopedagogika) lub terapii osób ze spektrum autyzmu.

Placówka i udogodnienia:

Nasza placówka jest wyposażona w windę oraz rampy dla wózków, a nasza kadra została specjalnie wyszkolona, aby zapewnić jak największe wsparcie i najlepszą pomoc osobom z ograniczoną swobodą ruchu.

Komunikacja z rodzicami:

Współpraca z rodzicami opiera się głównie na regularnym przekazywaniu informacji o rozwoju ich dziecka poprzez konsultacje lub rozmowy telefoniczne. W naszym przedszkolu rodzice mają także możliwość umówienia się na cotygodniową konsultację, aby na bieżąco śledzić postępy maluchów.

W przedszkolu spotkanie jest organizowane 3 razy w roku, natomiast w żłobku jest to conajmniej 1 w roku (jeśli zachodzi potrzeba, spotkania są realizowane częściej)

Czesne i opłaty:

Cennik przedszkola dla Grupy Integracyjnej to:

450 zł za 5 godzin, 5 dni w tygodniu
500 zł za 7 godzin ,5 dni w tygodniu 
550 zł za 10 godzin, 5 dni w tygodniu 

Grupa Specjalna:

1700 zł za 10 godzin, 5 dni w tygodniu  

Cennik żłobka to 
stała opłata 1000 zł co miesiąc bez podziału na ilość godzin

Rodzice płacą 16,50 zł dziennie za catering oraz 150 zł bezzwrotnego wpisowego

Wyżywienie i posiłki:

Posiłki w obu placówkach kosztują 16,50 zł za jeden dzień 

W naszych placówkach dzieci mogą liczyć na 3 posiłki dziennie, śniadanie, drugie śniadanie i obiad.

Mamy nadzieję że pytanie które chciałaś/chciałeś zadać znalazło się pośród tych najczęściej zadawany przez innych rodziców. Jeśli nie, to zapraszamy na naszą stronę kontaktową gdzie znajdziesz nasz numer telefonu, social media oraz formularz kontaktowy. Skontaktuj się z nami, jesteśmy po to żeby odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania!

Skip to content