Zobacz zdjęcia z naszej galerii i upewnij się że Przedszkole i Żłobek Barwny Świat ALTER to miejsce gdzie uczymy i rozwijamy w towarzystwie uśmiechu i dobrej zabawy!

Spis treści

Bezpieczne Wakacje

Każdy przyzna rację, że najlepsze są bezpieczne wakacje! Przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku.

Hawajska Impreza

04.05.2024 w naszym przedszkolu odbyła się niezapomniana podróż na Hawaje.

Przedszkolaki bawiły się w hawajskich rytmach muzyki wśród palm i kolorowych kwiatów. Poznały hawajski taniec hula, a na szyjach miały zawieszony tradycyjny wieniec lei.

To była niesamowita przygoda!

Zakończenie roku przedszkolnego 2023/2024

W dniu 20.06.2024 r. w Przedszkolu Integracyjnym Barwny Świat Alter w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2023/2024.

Przedszkolaki wcieliły się w role postaci z baśni Hansa Christiana Andersen pt. „Calineczka”. Po występie odbyło się pożegnanie starszaków opuszczających mury przedszkola. Nie zabrakło również uroczystego wręczenia dyplomów, niespodzianek oraz nagród.

Życzymy Państwu, by wakacje były zarówno dla Was i dzieci czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku.

Bajkowa Kraina

07.06.2024 r. na terenie Żłobka i Przedszkola Integracyjnego Barwny Świat Alter w Rudzie Śląskiej odbył się Piknik Rodzinny.

Wspólnie przeżyliśmy magiczną podróż do zaczarowanego świata bajek. Nie zabrakło stoiska z malowaniem twarzy, brokatowymi tatuażami oraz stoiska ze słodkimi i słonymi przekąskami oraz grillowaną kiełbasą.

Dziękujemy, że byliście razem z nami!

Spotkanie z alpakami

17.05.2024 r. przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Baśniobór Alpaki w Golczowicach.

Dzieci poznały ciekawostki na temat alpak, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, karmiły zwierzęta oraz brały udział w zabawach ruchowych. Nie zabrakło również zabaw i śpiewów podczas ogniska z kiełbaskami.

Terapia z udziałem psa

Dzieci podczas zajęć z dogoterapii głaszczą, wydają komendy oraz wchodzą w interakcję z psem. Wszystkie działania odbywają się pod okiem wykwalifikowanej dogoterapeutki.

Przedszkolaki w trakcie zajęć z Satim dowiadują się jak zachowywać się w obecności psa, przełamują lęki oraz rozwijają mowę.

Ćwiczenia małych rączek

Grupa Biedronki z wielkim skupieniem usprawniała motorykę małą poprzez nawlekanie kolorowych koralików na sznurki. Takie działania mają na celu rozwijanie precyzyjnych ruchów dłoni i palców oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Aktywny wypoczynek z dziećmi w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną potrzebę ruchu, dlatego też od najmłodszych lat wyrabiamy w nich nawyk aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od danej pory roku.

Uroczystość z okazji Majowych Świąt Narodowych

30.04.2024 r. dzieci z naszego Przedszkola Integracyjnego Barwny Świat „ALTER” w Rudzie Śląskiej uczestniczyły w uroczystości z okazji Majowych Świąt Narodowych: 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 3 maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji.

Święta te są niezwykłą okazją do rozmów o naszej ojczyźnie. Dzieci w każdej grupie poznały symbole narodowe takie jak godło i flagę oraz zaśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie wspólnie wykonały pracę plastyczną – flagę Polski z odciśniętych dłoni przy użyciu farb plakatowych.

Były to niezwykle edukacyjne i kreatywne formy pracy mające na celu poznanie polskich tradycji, rozwijanie postaw patriotycznych, przygotowanie dzieci do życia w społeczeństwie oraz rozbudzanie szacunku do ludzi i naszej ojczyzny.

Klub Malucha

Zajrzyj do świata naszego Klubu Malucha!

Wiosenna łąka w wydaniu dzieci ze Żłobka

Wiosna, wiosna ach to Ty…Chociaż wiosna jeszcze Nas nie rozpieszcza ciepłym słoneczkiem, dzieci postanowiły wykonać wiosenną łąkę.

Rozwój motoryki małej w naszym Żłobku

Dzieci w Żłobku codziennie rozwijają małą motorykę poprzez atrakcyjne zabawy i ćwiczenia.

Dzień Ziemi w naszym Żłobku

Już w Żłobku uczymy Nasze dzieci, jak ważna jest ekologia dla każdego człowieka. Z okazji DNIA ZIEMI poznawaliśmy Naszą planetę.

Zajęcia gimnastyczne w naszym Przedszkolu

“W zdrowym ciele, zdrowy duch!”
Pomimo deszczowej aury, grupa Sówek z Motylkami postanowiła spędzić aktywnie dzień  i udała się na zajęcia gimnastyczne. Z determinacją i entuzjazmem pokonywały przeszkody, doskonaląc swoje umiejętności pod czujnym okiem Pani Oli i Angeliki.

Skip to content