Jesteśmy tu po to, żeby zapewnić zdrowy i bezpieczny rozwój każdemu z naszych podopiecznych, oraz po to by pokazać, że nauka może sprawiać więcej niż tonę radości!

NASZE MOTTO

Nauka przez zabawę!

Naszym celem jest by od najmłodszych lat uczyć naszych podopiecznych, że nauka może być równa zabawie, a eksploracja świata i zdobywanie wiedzy kończy się szerokim uśmiechem.

Ponieważ uśmiech dziecka jest tym co cenimy najbardziej, nasze zajęcia edukacyjne opierają się w głównej mierze o kreatywność, rozrywkę oraz gry i zabawy.

Co więcej, dokładamy wszelkich starań by każdy z maluchów czuł że jego potrzeby są naszym priorytetem, a bezpieczeństwo i zrozumienie to wartości, które definiują Barwny Świat ALTER. 

NASZA WIZJA

Stworzyć miejsce gdzie każde dziecko czuję się bezpiecznie i komfortowo

Ilustracja słońca uśmiechający się

Aspirujemy do tego żeby Barwny Świat był miejscem, które nasi podopieczni potraktują jak drugi dom. Chcemy budować atmosferę bezpieczeństwa, komfortu oraz zrozumienia po to by zapewnić maluchom jak najlepsze środowisko do rozwoju, eksploracji i zabawy.

Dodatkowo, ponieważ wiemy jak ważną rolę, na każdym etapie rozwoju dziecka odgrywają rodzice, chcielibyśmy również, by Barwny Świat był postrzegany jako placówki otwarte na dialog oraz pomysły rodziców i opiekunów.

NASZE WARTOŚCI

To co nas wyróżnia i to co cenimy!

Integracja

Ponieważ wierzymy, że każde dziecko ma inne potrzeby, a każda z potrzeb jest unikalna, do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Liczymy, że w ten sposób te maluchy, które wymagają trochę więcej uwagi, mogą nadal w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, ponieważ integracja i interakcja w takim młodym wieku odgrywają jedną z kluczowych roli w rozwoju młodego człowieka.

Zabawa

Wierzymy, że dobra zabawa to najlepszy sposób by uczyć i promować rozwój, dlatego wszystkie zajęcia w Barwnym Świecie opierają się o rozrywkę, kreatywność oraz tonę radości.Cieszymy się, gdy nasi podopieczni przychodzą i wychodzą z Barwnego Świata z uśmiechem bo to oznacza że wykonujemy naszą pracę rzetelnie oraz w sposób, który odpowiada maluchom.

Rozwój 

Ponieważ mamy świadomość jak ważny jest poprawny i zrównoważony rozwój na wczesnym etapie edukacji dziecka. Staramy się robić wszystko by gry i zabawy stymulowały, ciekawiły, intrygowały naszych podopiecznych a co za tym idzie zapewniały im dokładnie taki rozwój, jakiego potrzebują. Ponadto, mówiąc o rozwoju nie mamy na myśli tylko dzieci, ale również nas samych.

Bezpieczeństwo 

Stawiamy bezpieczeństwo jako priorytet, ponieważ wiemy, że dzieci mogą eksplorować, bawić się i rozwijać jedynie w miejscach w których czują się komfortowo i bezpiecznie. Podczas przygotowywania naszej placówki zwracaliśmy szczególną uwagę na usprawnienia i udogodnienia w wyposażeniu, nasza kadra jest wykfalifikowana do pracy z dziećmi mającymi szczególne potrzeby ,a ponadto cały Barwny Świat ALTER przykłada szczególna uwagę do ogólnego bezpieczeństwa w naszych placówkach.

Nasza Kadra

Jesteśmy grupą ludzi kochających pracę z dziećmi!

Nasza placówka

Miejsce gdzie nauka równa się zabawie!

Zdjęcie naszego obiektu

Nasza placówka zlokalizowana jest w zabytkowej willi ,,Floriance,, położonej przy ulicy Piotra Niedurnego 73 w Rudzie Śląskiej. Przestrzeń w środku budynku jest zagospodarowana i dostosowana w oparciu o nasze wartości oraz wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Nasze sale zostały starannie dostosowane do potrzeb najmłodszych, aby mogły swobodnie rozwijać swoją kreatywność i zdolności. Nowoczesne i klimatyzowane pomieszczenia wyposażone są w odpowiednie pomoce dydaktyczne wspomagające cały proces edukacji.

Obiekt posiada windę, umożliwiając w ten sposób swobodne poruszanie się po ,,Floriance,, wszystkim naszym podopiecznym. A ogrodzony plac zabaw, na terenie naszej placówki zapewnia miejsce, gdzie dzieci w bezpieczny i nadzorowany sposób, mogą dawać upust radosnej energii w słoneczne dni.

Ilustracja różowy kwiat

Szukasz miejsca gdzie nauka łączy się z przygodą?

Dołącz do naszego świata już dziś!

Skip to content