Wczesne Wspomaganie Rozwoju - dla kogo?

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Przedszkolu Barwny Świat ALTER

Wczesne Wspomaganie Rozwoju  – to jeden z najefektywniejszych programów  terapeutycznych, z którego dziecko może korzystać od momentu narodzin do rozpoczęcia edukacji w I klasie szkoły podstawowej. Bardzo wiele mówi się o tym, że pierwsze lata życia każdego człowieka są kluczowe dla jego rozwoju. Jest w tym dużo prawdy. Potwierdzają to nie tylko różne badania naukowe, ale również codzienne doświadczenia. Wszyscy widzimy, że małe dziecko jest bardzo “plastyczne” – z dużą łatwością oraz w krótkim czasie uczy się nowych zachowań i umiejętności.

W powyższą ideę wpisuje się Wczesne Wspomaganie Rozwoju.

Najprościej ujmując – to działania terapeutyczne prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, celem maksymalnego usprawniania rozwoju dziecka.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju jest przeznaczone dla najmłodszych dzieci od początku ich życia do momentu rozpoczęcia edukacji w I klasie szkoły podstawowej (od 0 do 7 roku życia). Pracując od wielu lat z małymi dziećmi, mogę powiedzieć, że wiek 0-7 lat to czas, w którym można wyeliminować bardzo dużo różnych trudności rozwojowych. Warto wiedzieć, że terapia wczesnego wspomagania rozwoju, oferowana przez nasze przedszkole jest BEZPŁATNA.

Dlaczego Wczesne Wspomaganie rozwoju dziecka jest tak bardzo skuteczne?

Składają się na to 4 główne przyczyny. Pierwsza to wiek. Ponieważ małe dzieci są bardzo podatne na stymulacje, im wcześniej rodzice podejmą decyzje o skorzystaniu z terapii tym większa szansa na wyrównanie większości deficytów rozwojowych. Druga to rodzice. Mając rodziców za partnerów w prowadzeniu programu wczesnego wspomagania rozwoju, terapia może być kontynuowana w domu lub na wakacjach. Oznacza to że dziecko zamiast kilku godzin w miesiącu, może liczyć na terapie przez kilka godzin dziennie. Trzecia to wielokierunkowość. Ponieważ wczesne wspomaganie rozwoju skupia się na obszarze poznawczym (pamięć, uwaga, percepcja, koncentracja, proces myślowy itd), obszarze emocjonalnym (przeżywanie emocji, ekspresja i kontrola emocji, budowanie poczucia własnej wartości, radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi na tle emocjonalnym itd), obszar społeczny (funkcjonowanie w grupie, rozwój podstawy empatii, wyrozumiałość i współpraca itd.), obszar fizyczny (przetwarzanie i odbieranie bodźców, prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchowego itd.)

Jak to wygląda w praktyce?

Kilka razy w miesiącu (od 4 do 8 godzin) dziecko uczestniczy w zajęciach z takimi specjalistami jak: psycholog, pedagog, pedagog specjalny, logopeda, neurologopeda, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista rehabilitacji. To, z kim dziecko pracuje, zależy od wyników otrzymanych podczas diagnozy, której zadaniem jest wskazanie obszarów wymagających wsparcia.

Nasze przedszkole, Barwny Świat ALTER, jest miejscem, gdzie Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka staje się rzeczywistością. Posiadamy doświadczony zespół specjalistów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagają maluszkom w ich rozwoju. Dzieci uczestniczą w różnorodnych i dostosowanych do ich potrzeb zajęciach, które pobudzają rozwój fizyczny, emocjonalny, poznawczy oraz społeczny. Współpracujemy również z rodzicami, aby stworzyć harmonijne i efektywne środowisko wspierające rozwój dziecka w domu.

Wierzymy, że każde dziecko ma nieograniczony potencjał do rozwoju, a naszym celem jest pomóc im odkryć i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. W naszym przedszkolu Barwny Świat ALTER stawiamy na indywidualne podejście do każdego maluszka, ponieważ wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma swoje własne potrzeby.

Jeśli szukasz przedszkola, które nie tylko dba o rozwój Twojego dziecka, ale również oferuje specjalistyczną opiekę i terapię, to zapraszamy do Przedszkola Barwny Świat ALTER. Razem stworzymy piękny i barwny świat dla Twojego dziecka, pełen możliwości i radości z odkrywania własnych umiejętności.

Dołącz do naszej społeczności, gdzie każde dziecko jest wyjątkowe i każdego dnia otwiera się przed nimi nowy rozdział w fascynującej podróży rozwoju!

Skip to content